מורה דרך: טיול בטבע עם הכלב

עוד מעט סתיו. מזג האויר נפלא וזה הזמן לטיולים. טיול בטבע הוא אחת הדרכים הנפלאות להעביר סוף שבוע. במיוחד אם אתם לוקחים אתכם את החבר הכי טוב שלכם. 

האם הכלב שלכם מוכן לטיול בטבע?

נימוסים בדרכים

הדבר האחרון שאנחנו רוצים כשאנחנו מטיילים בשבילי דרכים מסומנים בטבע, זה שכלב לא מוכר יקפוץ עלינו, אז לפחות שהכלב שלנו לא יקפוץ על אחרים. לשם כך יש לתרגל אותו בנימוסי השביל. התחילו בשבילים לא עמוסים (קצת קשה לאתר אותם בארץ, אבל הם קיימים), ותרגלו את הכלב ללכת צמוד אליכם בשביל ולא לרדת ממנו ולהישמע להוראותכם.

טיפ:  כדאי לבדוק מראש את המדיניות באתרי שמורות הטבע, פינות חמד וכדומה האם מותרת כניסת כלבים.

מזג אויר

הכלב מושפע מתנאי מזג אויר קשים. במיוחד מחום כבד לא פחות מכם ואולי אף יותר. בזמן שאתם תנוחו בשעת עייפות או קושי, הכלב עדיין כלב. הוא עוטה על עצמו מעיל פרווה, אינו מסוגל להזיע דרך העור ומקרר עצמו רק דרך פעולת ההחלתה (נשימות מהירות בפה פעור ולשון משורבבת). במקרים רבים אין זה מספיק.

השתדלו לא לטייל בשעות החום הכבד, עצרו לעיתים תכופות, נוחו בצל, שתו הרבה מים וודאו שגם הכלב שותה. כשהוא עייף מאד וחם לו מאד הוא לא ישתה הרבה אך לאחר שינוח מעט ויתאושש הוא יוכל לשתות יותר. אפשר גם להרטיב את ראשו במים ולצנן אותו. הבטוח מכל הוא לא להגיע למצבים כאלה.

קראו את הכתבה בנושא הכשת נחש, בכדי שתדעו מה לעשות במקרה חירום מסוג זה.

יכולת פיזית

ישנם מסלולים שיהיו קשים עבור הכלב שלכם. הכירו את היכולות שלו והתאימו את מסלול מתאים. כדאי אף להתחיל במסלולים קצרים ובהדרגה לעבור למסלולים ארוכים וקשים יותר.

במה להצטייד לטיול בטבע עם הכלב

          מזון ומים. כלים למזון ולמים.

          ערכת עזרה ראשונה 

          רצועה ומחסום פה

תרמיל לכלב

אם אתם מצפים מהכלב שלכם לסחוב את הציוד שלו, ישנם תרמילים מותאמים לכך.

יש לשים לב שלא להעמיס יותר מדי משקל על הכלב. ובאופן כללי, כדאי להימנע מכך. נשיאת משקל מתאימה רק לכלבים צעירים במצב גופני מעולה.

ואם אתם בכל זאת רוצים בכך:

יש להתחיל בהדרגה ולהרגיל את הכלב לתרמיל לפני הטיול. יש להתחיל עם תרמיל ריק בבית. לאחר שהכלב יתרגל אליו , לצאת עם הכלב והתרמיל לטיולים קצרים. לאחר מכן, אפשר להעמיס עליו משקל קל.

האכלת כלב פעיל וספורטיבי בטיולים

כלב פעיל שיוצא לטיולים בטבע צורך יותר קלוריות מהרגיל לכן חשוב לבחור עבורו מזון בעל נעכלות גבוהה ואחוז גבוה יחסית של חלבון ושומן. מקור אנרגיה מצוין עבור כלבים פעילים הוא המזון הוא טייסט אוף דה ווילד ברווז. קרא עוד על המזון ובדוק האם הוא מתאים לכלב הפעיל שלך.

אחרי הטיול

רוב הסיכויים שהחבר הטוב שלך יישן כמו גור אחרי טיול ארוך ומהנה בטבע, אך לפני התנומה, אנו ממליצים לבדוק את הכלב באופן יסודי על מנת לזהות ולטפל בחתכים או פציעות שאולי נגרמו בטיול, מלענים, קוצים וצמחים שעשויים להיתפס בפרווה וכמובן קרציות.

The information in this blog has been developed with our veterinarian and is designed to help educate pet parents. If you have questions or concerns about your pet's health or nutrition, please talk with your veterinarian.