מספר רכיבים מצומצם במזון אינו אומר תזונה מצומצמת!

מספר רכיבים מצומצם במזון אינו אומר שגם התזונה מצומצמת!

מהי תזונה מצומצמת?

אם רשימת הרכיבים במזון מסוים אינה ארוכה, אין זה אומר כי המזון מזין פחות. הגישה של – Limited ingredient Diet, דוגלת בהרכב מזון טבעי, פשוט ומינימלי והיא צוברת תאוצה בקרב בני האדם ואף בקרב בעלי כלבים וחתולים. התזונה מלאה ומאוזנת בדיוק כמו מזונות שאינם כאלה וכשמדובר בכלב ובחתול, יש לכך גם יתרון מעשי – מזון המכיל רשימת רכיבים קצרה, עשוי להקל על חתולים וכלבים הסובלים מאלרגיות ואי סבילות למזונות מסוימים בלי ליצור להם חסרים תזונתיים.

אלרגיות למזון

חתולים וכלבים עלולים להיות אלרגים לרכיבים מסוימים במזון כמו סוגי החלבון שונים, צבעי מאכל ותוספים הזנתיים. האלרגיה יכולה לבוא לידי ביטוי בבעיות במערכת העיכול עם תופעות כמו הקאות, יציאות מימיות או גרד שגורם לגרירת ישבנם על הריצפה, לליקוק מוגזם, ללעיסה של העור עד לגרימת קרחות ופציעה עצמית. גורמים נפוצים אחרים לאלרגיה הם טפילים (בעיקר  פרעושים וקרציות), אבקני פרחים, קרדיות אבק ועוד גורמים סביבתיים. קראו עוד על גורמי אלרגיה בכלבים וחתולים.

אלרגיות למזון הן מטרד קשה במיוחד לזיהוי. השיטה הקלה והראשונית היא, שיטת הניסוי והטעיה. בשיטה זו מחליפים בדרך כלל את המזון ומאכילים במזון  עם מקור חלבוני שונה ומקור פחמימתי שונה. במקרים קשים במיוחד מחליפים את המזון למזון היפואלרגני. יש כמובן להתייעץ עם הווטרינר.

יתרונותיה של תזונה מצומצמת רכיבים

הגישה מאחורי מזון בעל הרכב טבעי, פשוט ומינימלי היא צמצום מספר הרכיבים שעלולים לגרום לתגובה של המערכת החיסונית. בסדרת PREY Limited ingredients Diet, כל נוסחה מכילה ארבעה רכיבי מפתח ובכל הרכב יש חלבון ממקור חי שונה (בשר אנגוס טרי, דג פורל טרי, בשר הודו טרי), עדשים, רסק עגבניות ושמן חמניות.

זו תזונה מלאה ומאוזנת ואיכות רכיביה גבוהה במיוחד. במספר כה מצומצם של רכיבים בדרך כלל אין גורמים לאלרגיה.

שינוי מגמות בתזונה

בשנים האחרונות ישנה מגמה של שינוי בתזונה ההומנית  והכרה ביתרונותיהם  של מזונות טבעיים, טריים ולא מעובדים. כצפוי, מגמה זו מופיעה גם במזונות לכלבים ולחתולים. המטרה של הרכב טבעי פשוט ומינימלי הוא להתקרב ככל הניתן למזון הטבעי הבריא.

האכלת חיית המחמד שלכם במזון מזין, מאוזן ובריא לא חייבת להיות מורכבת. וגם האוכל לא!

The information in this blog has been developed with our veterinarian and is designed to help educate pet parents. If you have questions or concerns about your pet's health or nutrition, please talk with your veterinarian.